Ankarada Satılık Arsa

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Ankara ili, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin başkentidir. Türkiye'nin en fazla nüfusuna sahip olan ikinci ve dünyanın en çok insan bulunduran otuz sekizinci kalabalık kentidir.

Ankara topraklarının büyük bir kısmı İç Anadolu Bölgesi'nde Yukarı Sakarya bölgesinde yer almaktadır.

Türkiye'nin coğrafi merkeze yakın olduğundan dolayı, hem konum olarak hem de işlev sebebi ile Türkiye'nin kalbi olarak deyimi geçmektedir.

Ankara 1923'ten bu yana Türkiye'ye başkentlik yapmaktadır. Ankarada arsa satın almak da yatırım için çok büyük bir önem taşımaktadır. 

Ankara’nın meşhur olduğu şeyler; Ankara Kedisi, Ankara Keçisi, tiftiği, tavşanı, Al Armudu, balı ve Kalecik Karası dedikleri misket üzümü ile bilinmektedir.

Ankara’nın Gezi Rehberi

Anıtkabir: Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, inkılâpların kuruluşunu sağlayan, kahraman olan en büyük asker, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bulunduğu ve kabrinin bulunduğu Anıtkabir, Rasattepe mevkisinde mimar edilmiştir.

Mimar yapıtları ise Prof. Emin Onat, Doç. Orhan Arda olmuştur. 1944 tarihinde inşa edilmesi başlanan anıtkabir, 1953′de tamamen bitmiştir.

Aynı senede Ata, Etnografya Müzesi’ndeki kalıcı olmayan kabrinden büyük bir tören düzenlenerek şimdiki yerine Anıtkabire yönlendirilmiştir.

Satılık arsa Ankara’da da bu yüzden büyük ticaretler arasındadır. Anıtkabir’in bulunduğu ve başkent olduğundan dolayı yatırım için büyük bir olanaktır.

Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği

Ulu önder Atatürk’ün 1937 tarihinde çiftliklerinin halka devir ettiği hakkında yazmış olduğu feragat mektubunda dile getirdiği üzere, tüm vazifeleri içinde yer almış olan Atatürk Orman Çiftliği, Çiftlik Müdürlüğü yönünden 6 dönümlük arazinin rehabilite olması ile dizayn edilmiştir.

Park alanında, oyun alanları, oturma ve piknik yapma alanları, akçaağaç, karaçam meşe ve sedir türündeki ağaçlar yer almıştır.

Bu güzelliklerin bulunduğu Ankarada satılık arsa fiyatları da oldukça düşüktür. Siz de sahip olup, gelecek için gelir sağlayabilirsiniz.