Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) Nedir

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Her iş kolunda olduğu gibi internet ortamında web sitelerinin ilgi çekmesi için uyması gereken kriterler vardır. Bir web siteniz varsa ve bu web sitesi üzerinden ürün veya hizmetlerinizi pazarlamak gibi bir düşünceniz varsa işte bu noktada "arama motoru optimizasyonu" yani "seo" yapmanız gerekmektedir. Seo ingilizcede "search engine optimization" olarak adlandırılmıştır. Web sitelerinin arama motorlarına uyumlu hale getirilmesini kapsamaktadır. Eğer web siteniz seo uyumlu değilse arama motorları tarafından sevilmezsiniz. Siteniz seo uyumlu değilse arama motorlarında ilk sayfalarda çıkamazsınız. İlk sayfada çıkmadığınız müddetçede ürün ve hizmetlerinizi pazarlayamazsınız.

Google İlk Sayfada Çıkmak

Google ilk sayfada çıkmak veya Google birinci sayfada siteniz çıksın istiyorsanız mutlaka site içi ve site dışı seo yapmanız veya yaptırmanız gerekmektedir. Seo nedir, site içi seo ve site dışı seo nedir bilmiyorsanız temel seo dersleri veren http://seodersleri.xyz/ sitesini ziyaret edebilir ve bu sitedeki temel seo tekniklerini öğrenerek siteleriniz için seo yapabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise uzman bir seo danışmanı ile anlaşarak istediğiniz sektör ve kelime odaklı seo çalışması yaptırabilirsiniz.

Seo işlemleri uzmanlık gerektiren bir konudur. Yanlış yapılacak bir seo sitenizi üst sıralardan alt sıralara düşürebilirde. Bu nedenle eğer kendiniz yapacaksanız çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Eğer seo danışmanı ile çalışacaksanız bu defa işinin ehli bir seo danışmanı ile çalışmanızı öneririz.

Google ve diğer arama motorlarında üst sırada veya ilk sayfada çıkmak tesadüfi bir durum değildir. Bunun en önemli faktörü sitenizde yayınladığınız içeriğin özgün olması ve site açılış hızınızın iyi durumda olması gerektiğidir. Bunlar aynı zamanda site içi seo tekniklerindendir. Arama motoru optimizasyonu hakkında detaylı bilgi almak için http://seodersleri.xyz/ sitesini incelemenizi tavsiye ederiz. Bu siteden öğreneceğiniz bilgilerle temel seo tekniklerini öğrenerek temel seo yapabilirsini.