Arnavutköy Arsa Alımı

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

İstanbul’da devlet tarafından yürütülen birçok proje ile, daha önceden gözde ilçelerden olmayan bölgelerde kişiler ve yatırımcılar tarafından talep görmeye başlamıştır. Yeni projeler arasında yer alan 3. Havalimanı, Kanal İstanbul, Mavi Marmara Kuzey otobanı gibi projelerden sonra da Arnavutköy ilçesi de İstanbul’un değer kazanan ilçeleri arasında yer almıştır. 

Geçmiş dönemlerde kişiler tarafından hem yatırım hem de yaşamak için çok sık tercih edilmediği bilinmekteydi. Arnavutköy, doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen bir bölge olarak gündeme gelmekteydi. İstanbul ilinde faaliyete geçirilen projelerin ardından Arnavutköy yatırım için de tercih edilir bir ilçe haline gelmiştir. Arnavutköy içerisinde arsa sahibi olan birçok kişinin de 3. Havalimanı, Kanal İstanbul gibi önemli projelerin inşasına başlanmasından sonra yüzü gülmeye başladı.

Arsa Fiyatları 10 Kat Arttı

Ekonomistler ve emlak danışmanları tarafından yapılan değerlendirmelerde, İstanbul için en sık tercih edilen yatırım bölgesi hem de en çok kazandıran ilçeler arasında yer almaya başladığı dile getirilmektedir. Projelerin inşasına başlanmasının ardından Arnavutköy arsa fiyatları 10 katına kadar artış gösterdi. Bu artış arsa sahiplerinin yüzünü güldürmesinin yanı sıra yeni yatırımcılarında sıklıkla tercih ettiği bir bölge haline geldi. Arnavutköy arsaları sadece yerli yatırımcılar tarafından değil, büyük projelerin ardından yurt dışından Türkiye’ye yatırım yapmak için de tercih ettiği ilçeler konumunda yer almaktadır.

İstanbul’da yaşayan birçok kişinin yeni projelerden sonra İstanbulluların yaşamak için tercih ettikleri bölgeler arasında yer alması, gayrimenkul piyasasının da hareketlenmesine neden oldu. Emlak danışmanları bölge ile ilgili değerlendirmelerini paylaşırken, Arnavutköy satılık arsalar arasından yeni yatırımlar yapmak isteyenler için en doğru zaman olduğunu da açıkladı.

Yurt Dışı Yatırımcılarından Talepler Geliyor

Ekonomistler ve emlak danışmanları Arnavutköy arsa fiyat artışları nedeninin 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi büyük projelerden kaynaklandığını dile getirdi. Proje inşalarının bitmesine az bir zaman kala, gayrimenkul dünyasının hareketlenmeleri de hız kazandı. Artışların önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini dile getiren emlak uzmanları, kişilerin Arnavutköy’de arsa almak için en doğru zaman olduğunu dile getirdi.

Arsaların uzun vadeli süreçte kişilere büyük kazançlar elde ettirdiği için birçok kişi yatırımlarını arsa satın alarak gerçekleştirmektedir. Yatırımlarını en iyi şekilde değerlendirmek için kişiler, en çok kazandıran ilçelerden arsa satın almayı tercih etmektedir. İnşasına başlanan projelerin Arnavutköy sınırları içerisinde yer alması, yatırımcıların da Arnavutköy arsalarına yönelmesine neden oldu.

Eski oranlara göre inşaların bitmesine kısa bir süre kala Arnavutköy arsa fiyatları 10 kat arttığı gözlemlendi. Arsa fiyatlarında meydana gelen bu artış oranları arsa sahiplerinin de yüzünü güldürdü. Aynı zamanda dünya genelinde konuşulan Mavi Marmara, Kanal İstanbul, 3. Havalimanı projelerinin Arnavutköy’de bulunması, yurt dışından Türkiye’ye yatırım yapmayı düşünen kişilerinde arsalara yönelmesine yardımcı oldu.