Arnavutköyde ve Kuzey Marmara Yolu

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

 Üçüncü boğaz köprüsünden geçecek olan Kuzey Marmara Otoyolu, Arnavutköyü ve Arnavutköy satılık arsa fiyatlarını yakından ilgilendiren bir konu olduğunu söyleyebiliriz.

                Bu güzergah ile Arnavutköye ulaşmak üç gidiş ve üç geliş ile oldukça kolay olacak. Değişime ulaşım üzerinden ulaşan Arnavutköy, 5 yıldır imara kapalı durumda. Belde merkezlerinde yeni imar planları ortaya çıkmış durumda olduğunu söyleyebiliriz. Bu yeni belde imar planlarında yüzde 50 oranında kapalı alan tespiti yapılmış. Bölgedeki emlakçıların dile getirdiği ise 200-250 metrekarelik arsalarda imar oranının %10 ile %15 arasında verildiği yönünde.

                Arnavutköy satılık arsa bakımından birçok yatırımcının hedef noktası konumunda. Sahibinden satılık arsa fiyatlarının kısa bir süre içerisinde tavan yaptığı bölgede, 40 ve 50 dönümlük arazi bulmak ise neredeyse imkansız. Bunun nedeni ise 20 dönümün üzerinde olan arsaların yüzde 70inin hisseli durumda olması söylenebilir. İlçenin merkezinde bulunan ev kiraları da bu durumdan büyük oranda etkilenmiş durumda.