Arsaya Yatırım Yapmak Kazandırıyor

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Özellikle uzun vadede düşünen yatırımcılar için en uygun yatırım aracı olarak arsa görülmektedir. Yatırımcılar sahibinden satılık arsa alarak değerlenmesini bekleyerek yatırımını kazanca dönüştürmektedir.

Arsa Almak Kazandırır mı?

Arsaya yatırım, uzun vadede her zaman kazandırmaktadır. Uzun vadeli düşünen yatırımcılar ileride gelişmeye müsait olan bölgelerden yatırımlarını yapabilirler. Ancak uzun vadeli düşünen yatırımcılar arsa almanın konut almaya benzemediğini unutmamalıdır. Konut alındığında belli bir kira getirisi olacaktır. Arsada kira getirisi olmamaktadır ayrıca bir de üstüne vergi verilecektir. Uzun vadeli arsa yatırımı yapacak yatırımcılar, arsa almanın bu dezavantajlarını bilerek bu işe girişmeliler. Kısa vadede arsa yatırımını kazanca dönüştürmek isteyen yatırımcılar ise özellikle gelişimin hızlı olduğu, şehir merkezine yakın bölgelerden arsa yatırımını yaparlarsa, yatırımları kısa vadede kazanca dönüşecektir.  Arsada herhangi bir ipotek vs. olup olmadığı gibi konuların da çok iyi araştırılması gerekmektedir.

İstanbul’da Nerelerden Arsa Alınmalı?

İstanbul’da arsa alındığında her zaman kar ettirecektir ancak önemli olan alırken kazanmaktır. Alırken kazanmak da ancak gelişmekte olan veya gelişme potansiyeli olan bölgelerin keşfini yaparak arsa yatırımlarını o bölgelerde yapmaktan geçmektedir. Şu an İstanbul’un birçok bölgesindeki arsa ve emlak piyasası doyma noktasına gelmiştir. Satılık sahibinden arsa bulmak artık neredeyse olanaksız hale gelmiştir. Bu nedenle İstanbul’dan arsa almak isteyen yatırımcılar için en uygun bölgeler Büyükçekmece, Çatalca, Silivri ve Arnavutköy olarak karşımıza çıkmaktadır. Büyükçekmece kısa vadede yatırımcılarına kazanç vadetmektedir ancak metre kare fiyatları belirttiğimiz diğer bölgelere göre daha pahalıdır. Bu nedenle daha uygun bütçeli yatırım peşinde olan yatırımcıların orta vadede kazanç sağlayacak olan Silivri, Çatalca ve Arnavutköy bölgelerinden arsa almaları mantıklı olacaktır. Uzun vadede kazanç hedefleyen yatırımcılar ise yatırımlarını Çerkezköy bölgesinde sahibinden satılık ucuz arsa bularak gerçekleştirerek doğru bir yatırım yapmış olacaktır.