Bitliste Satılık Arsa

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Bitlis, tarihsel yapıların ağırlıkta olduğu bir vadi içinde kurulan bir şehirdir. Bu özelliğinden dolayı ‘vadideki güzel şehir’ olarak anılmaktadır.

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Bitlis ilinin, sahip olduğu en önemli doğal güzelliği Nemrut krater gölüdür. Tarihi çok eskiye dayanan Bitlis, Alp Aslan ordusuna ev sahipliği yapmıştır.

Bitlis Van gölünün batısında yer almaktadır. Karasal iklimin hâkimiyetinde bulunan Bitlis ili, step ve bozkır bitki örtüsüne sahiptir. Komşu illeri, Ağrı, Batman, Bingöl, Muş, Diyarbakır ve Van olarak bilinmektedir.

  • Bitlis Gezilecek Yerler

Tarihsel yapısı ağırlıkta olan Bitlis ilinin, kaleleri, camileri, mağaraları, kervansarayları, hamamları, medreseleri, kaplıcaları, köprüleri, hanları, gölleri bakımından oldukça zengindir.

Bitlis mutfağı bakımından oldukça zengindir. Yemekleri ağır zahmetli ve masraflıdır. Türkiye’de sıcak etin yenildiği tek vilayettir. Bu özellikleri bakımından Bitlis ili, çok sevilen ve yaşanılası bir şehirdir.

Bu ilimizi ziyaret eden ve yerleşmek isteyen insan sayısı oldukça fazladır. Çünkü şehir, tarihsel yapıların ağırlıkta olduğu, sanayisi gelişmiş ve doğal güzelliklere sahiptir. Bitliste satılık arsa bularak hem ticaret amaçlı hem de yerleşme amaçlı alım-satım işlemleri yapılabilir.

Bitlis Satılık Arsa Sizin İçin Uygun Mu?

Nasıl bir yer bakmıştınız? Tarihi çok eskiye dayanan, kültürüyle, kökeni eskiye dayanan yerel halkıyla, sanayisiyle ve doğal zenginlikleriyle Bitlis aradığınız özelliklere sahip bir şehir mi?

Sanayisi gelişmekte olan şehir, et kombinaları, tersaneleri, süt fabrikaları, yem fabrikaları ile hizmet vermektedir. Küçük bir şehir olmasından dolayı satılık arsa Bitlis, ilinde uygun fiyata ve gelişmeye açık bir şehir olduğundan dolayı yapılacak en güzel yatırımlar arasındadır.

Tarihin ve doğanın bir arada bulunduğu, halk mimarisi olan Bitlis, Türkiye’nin en şirin ve sevilen binlerce insan tarafından ziyaret edilen güzel şehirlerimizden biridir.