Burdurda Satılık Arsa

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Burdur, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde bulunan bir ildir. Çeşitli kaynaklar ve arkeolojik bulgulara göre, antik dönemde Pisidia olarak adlandırılan bölgede yer alan Burdur ilinde Paleolitik Çağdan bu yana yaşanıldığını gösterilmiştir.

Türkiye’nin göller yöresinde yer alan ili burdur, Malazgirt Savaşından sonra Türklere ev sahipliği yapmıştır. Nüfusu 258 bin 339 kişi olarak bilinmektedir.

  • Burdur Gezilecek Yerler

Burdur gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Ulu camisi, İncir hanı, kervansarayı, taş odası, konakları, milli parkları, mağaraları, Burdur Gölü ve barajları ile yaşanılası bir şehirdir.

Aynı zamanda Burdur müzeleri, ören yerleri ve antik kentleri Burdur ilimizin saymakla bitmez güzellikleri arasındadır.

Bu ilimizi ziyaret eden ve yerleşmek isteyen insan sayısı oldukça fazla olmasının nedeni şehir, tarihsel yapıların ağırlıkta olduğu, sanayinin gelişmesinin amaçlandığı ve doğal güzelliklere sahiptir. Burdurda satılık arsa bularak hem ticaret amaçlı hem de yerleşme amaçlı alım-satım işlemleri yapılabilir.

Burdur Satılık Arsa Sizin İçin Uygun Mu?

Nasıl bir yer bakmıştınız? Gezilecek ve görülecek yerler bakımından zengin olan, tarihsel güzellikleri bir arada bulunduran, sanayi ve ticaretin gelişme aşamasında olan Burdur ili sizin istediğiniz özelliklere sahip mi?

  • Burdur İli Özellikleri

Göller şehri olarak bilinen burdur ili, Anadolu kültür tarihi açısından da çok önemlidir. Bu şehrin geçmişini yapılan kazılardan anlayabilmekteyiz.

Burdur ili ekonomik faaliyetleri olarak, tarım, hayvancılık, ormancılık ve balıkçılıkla geçinilmektedir.

Maden bakımından zengin ancak maden işletmeleri az sayıda bulunmaktadır. Tarihin ve doğanın bir arada bulunduğu, halk mimarisi olan Burdur, Türkiye’nin en şirin ve sevilen tarım ili olmasının yanı sıra turizm açısından binlerce insan tarafından ziyaret edilen güzel şehirlerimizden biridir.

Küçük bir şehir olmasından dolayı satılık arsa Burdur, ilinde uygun fiyata ve gelişmeye açık bir şehir olduğundan dolayı yapılacak en güzel yatırımlar arasındadır.