Çanakkalede Satılık Arsa

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Çanakkale ilinin topraklarının büyük bölümü Marmara Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Ege bölgesinde de bir kısım toprakları bulunan Çanakkale, kendi adını taşıyan Çanakkale Boğazı ile ikiye bölünmüş bir il olarak bilinmektedir.

Çanakkale ili Kurtuluş Savaşı dönemlerinde önemli bir nokta olduğu ve günümüzde de şehitlik gibi önemli tarihi yerleri toprak sınırları içerisinde barındırdığı için önemli ve turistik iller arasında yer almaktadır. Özellikle Çanakkale Zaferi gibi özel günlerde, yaz mevsimlerinde şehitlik bölgesi çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Bu nedenle Çanakkale satılık arsa fiyatları da bölgelerine göre değişkenlik göstermektedir.

Çanakkale Coğrafyası

Çanakkale ilinin yarısından fazlası ormanlık alanlarla kaplı bir coğrafyaya sahiptir. Ormanlık alanlar içerisinde köylülere ait ve ticaret yapılan, hazır ormanlarda bulunmaktadır. Ormanlık arazilerin çoğunluğunda meşe ve kızılçam ağaçları göze çarpmaktadır. Turizm açısından da önemli bir il olan Çanakkale yatırımcılar tarafından satılık arsa Çanakkale bölgeleri de ilgi alanında bulunmaktadır.

Akdeniz iklimi ve Karadeniz iklimi arasında geçişken özellikler görülmektedir. Daha çok Akdeniz iklimi Çanakkale bölgelerine hakim olmaktadır. Çanakkale’nin her ilçesi yılın her zamanı genellikle rüzgarlı geçmektedir.

Çanakkale Turizm ve Eğitim

Eğitim açısından Türkiye ortalamasının üstünde kabul edilmektedir. Bu nedenle yatırım yapmayı düşünen birçok kişide Çanakkalede satılık arsa ilanlarını yakından takip etmektedir. Tarihi ve doğal güzellikler bakımından oldukça zengin olan Çanakkale, turizm açısından önem taşımaktadır. En çok yerli ve yabancı turist aldığı dönem Çanakkale Zaferi kutlamalarından dolayı Mart – Nisan ayları olarak bilinmektedir.

Yaz tatillerinde diğer illere göre çok turist almasa da ilgi gören şehirler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Çanakkale, Kurtuluş Savaşı dönemindeki üstün başarıları, şu anda şehitliğin bulunması nedeniyle Türk tarihinde büyük önemi olan bir şehir olarak bilinmektedir.