Çatalca’da Arsa Yatırımı

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Çatalca, günümüzde emlak piyasasının en yoğun yaşandığı İstanbul semtlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yıllar önce İstanbul’dan oldukça kopuk bir ilçe olan Çatalca, etrafındaki ilçelerin gelişmesiyle birlikte değerlenmeye başladı. Beylikdüzü, Büyükçekmece, Esenyurt gibi ilçelerin daha merkezi yerler olmasıyla, Çatalca’da yaşayan insanların aradıkları şeylere ulaşması daha da kolay bir hale geldi. Eskiden çok uzak diye insanların sadece piknik yapmak için gittikleri bir ilçe olan Çatalca, birçok yatırımın yapıldığı, çocuklarını doğal ortamda yetiştirmek isteyen insanların adeta göç ettiği bir ilçe haline geldi. Çatalcada satılık arsa arayan yatırımcı sayısı da son yıllarda oldukça arttı.

Çatalca’dan Arsa Alınır mı?

Çatalca ilçesi Kuzey Marmara otoban bağlantı yolu sayesinde artık şehir merkezine çok daha yakın bir hale gelmiştir. Eskiden çok uzun süreler alan şehir merkezi artık çok kısa bir sürede ulaşılabilir bir noktada. Bu da bu ilçenin geleceği hakkında bize fikir veriyor. Bu nedenle Çatalcadan arsa almak mantıklı bir yatırım olacaktır.

Çatalca’dan Arsa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tek Tapulu Olmasına Dikkat Edin

Çatalca ilçesinde hisseli araziler çok fazla bulunmaktadır. Hisseli araziler her zaman ileride sorun çıkarma ihtimali olan arazilerdir. Bu nedenle bölgede yatırım yapacaklar alacakları arsanın tek tapulu olmasına dikkat etmelidir.

Su Havzalarından Uzak Durun

Çatalca ilçesi İstanbul’un su ihtiyacını karşılayan önemli su havzalarını bünyesinde barındırmaktadır. Aynı zamanda bu bölgede, orman ve sit alanları da oldukça fazladır. Bahsettiğimiz özellikteki arsalara yakın bir zamanda imar izninin verilmesini beklemek biraz hayalcilik olacaktır. Bu da yatırımı ölü bir yatırıma dönüştürebilir.

Çatalcada arsa fiyatları bahsettiğimiz bu durumlara göre değişiklik göstermektedir. Hisseli tapular, tek tapulu arsalara göre daha uygun fiyatlara satılmaktadır.