Çatalcada Arsa Fiyatları Yükselişte

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Çatalcada Arsa Fiyatları Yükselişte

                Yeni havalimanının arsa ve konut fiyatlarını oldukça yukarı çektiğini söylemek mümkün. Yeni havalimanı projelerinin söylenti olduğu dönemlerde bile bu söylentilerden sahibinden satılık arsa fiyatları oldukça büyük ölçüde etkilenmişti. Hatta bir kesim yatırımcılar bu anlamda erken davranarak bölgede satılık olan arsalara yönelmişti.

                Yavuz Sultan Selim köprüsünün hızla inşaatı devam ederken, köprünün civarında arsa sahibi olanlar bu anlamda büyük bir kar oranı sağladı diyebiliriz. Çatalca ve çevre beldelerde yapılan yeni düzenlemeler bu anlamda ön plana çıkıyor. Büyük bütçeli şirketlerin Çatalca ve çevresinde aldığı arsaları da bu anlamda es geçmemek gerekir. Çatalcada satılık arsa fiyatları bu anlamda yükselişte diyebiliriz.

                Üçüncü havalimanı ile birlikte Çatalca bölgesinde, alışveriş merkezleri organize sanayi, hastane ve daha birçok proje gün yüzüne çıkmak üzere. Bölgenin yakın bir gelecekte nüfus ve yerleşim olarak büyüyeceği kuvvetle muhtemel. Bu yüzden Çatalcada satılık arsalar, yatırımcıların gözlerini çevirdiği bir durum ve arsa gündeminin ilk sıralarında yer aldığı söylenebilir.