Edirnede Sahibinden Satılık Arsa

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Edirne Satılık Arsa

Trakya yarım adasında yer alan Edirne ili, Ergene ve Meriç ovalarını içine almaktadır. Edirne sınırlarında bulunan toprakların %80’i tarıma elverişlidir. Bu nedenle arsaya yatırım yapmak isteyen, tarımcılık ile uğraşmak isteyen kişiler Edirne satılık arsa ilanlarını ilk sıralarda incelemektedir.

Edirne İklim Özellikleri

Edirne ilinde hem Akdeniz hem de Orta Avrupa bölgesinde görülen karasal iklim özelliklerini içermektedir. Bir iklim geçiş bölgesi olarak da kabul edilmektedir. İlin çevresinde bulunan Marmara, Ege ve Karadeniz’in etkileri ile birlikte zaman zaman iklim farklılıkları görülmektedir.

Tarıma elverişli topraklara sahip olan Edirne ilinin bitkisel üretimine en büyük etkiyi sınırları içerisinde bulunan Ergene Havzası etki etmektedir. Birçok kişi tarım için ve Edirnede satılık arsa almak için genellikle bu verimli bölgeyi tercih etmektedir. Ergene Havzası çevresinde sert karasal iklim gözlemlenmektedir.

İl Ekonomisi

Edirne ilinin ekonomisi genel olarak tarıma dayalıdır. Tarım için elverişli topraklara sahip olan ilde birçok kişi yatırım ve kazanç elde etme amaçlı satılık arsa Edirne ilanlarını yakından takip etmektedir. Tarımın yanı sıra Edirne ili ekonomisinde balıkçılık, hayvancılık, avcılık da geçim kaynakları arasında yer almaktadır.

Sanayisi hızla gelişen ilin %40’lık kısmı tarla ve %80’i tarım için elverişli topraklardan oluşmaktadır. Çok çeşitli tarım ürünleri üretilmektedir. Bu nedenle ilde yaşayan birçok kişi de ekim için satılık arsa Edirne arayışı içine girmektedir. İl genelinde satılık arsa fiyatları bölgelerine göre değişkenlik göstermektedir.

Edirne ve Tarım

Ovaları oldukça bereketli olan il, tarım için en elverişli iller arasında yer almaktadır. Kavun, karpuz yetiştiriciliği ve bağcılık en sık üretilen tarım ürünleri arasında yer almaktadır. Tahıl ürünleri arasında buğday ön plana çıkarken, sanayi alanında ise şeker pancarı ve ay çiçeği ön plana çıkmaktadır.

İl genelinde son 10 yıl içerisinde tarım oldukça gelişmiştir. İl genelinde sıklıkla yetiştirilen tarım ürünleri arasında, pırasa, lahana, patlıcan, domates, susam, kolza, fasulye, pirinç, buğday yer almaktadır. Tarım alanında meydana gelen gelişmeler ile birlikte sulama, gübreleme ve modern tarım teknikleri de sıklıkla kullanılmaktadır.