Giresunda Sahibinden Satılık Arsa

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Doğu Karadeniz bölgesinde bir yarım ada üzerine kurulan Giresun, önemli iller arasında yer almaktadır. Doğu Karadeniz bölgesinde bulunan il, Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Sivas ve Ordu illeri ile komşudur.

Giresun ili kiraz ve fındığın tüm dünyaya yayıldığı il olarak kabul edilmektedir. Yeşil ve mavinin buluştuğu Giresun ili, Karadeniz bölgesinin gözde illeri arasında bulunmaktadır. Doğal ve tarihi değerler açısından oldukça zengin olan il, yatırım içinde Giresun satılık arsa ilanları tercih edilmektedir. İl her yıl yerli ve yabancı çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Giresun Coğrafya Ve Tarihi

Fındığı ile ün kazanan Giresun, tüm dünyaya üretmiş olduğu kiraz ve fındıkları yaymaktadır. Fındık, kiraz üreticiliği yapmak isteyen birçok kişi Giresunda satılık arsa tercih etmektedir. İlde bulunan satılık arsa fiyatları bölgelere göre değişkenlik göstermektedir.

Giresun ili, Aksu ve Batlama vadileri arasında uzanan bir yarım ada üzerinde kurulmuştur. Hem yeşil hem de mavinin buluştuğu il, gözde Karadeniz illerinden bir tanesidir. Tarihte çok eski zamanlarda yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. O dönemlerde bölgede görülen yabani kiraz ağaçları nedeniyle Kiraz diyarı olarak da bilindiği düşünülmektedir.

Giresun Kültürü

Giresun kültürü içerisinde halk arasında genellikle Karadeniz gelenek görenekleri oluşturmaktadır. Özellikle şehrin müzik ve folklor oyunlarında bu kültür görülmektedir. İlde düzenlenen şenlikler ile de turizme büyük bir katkıda bulunmaktadır.

Giresun son yıllarda gelişmekte ve doğal güzellikleri nedeniyle de turistler tarafından tercih edilmektedir. Tatilin yanı sıra kişiler yatırım amaçlı satılık arsa Giresun ilinde araştırma yapmaktadır. Kiraz ve fındık yetiştiriciliği için en sık tercih edilen bölgedir.

Giresun Kültürel Zenginlikleri

Yerli ve yabancı turistler, Giresun iline gittiklerinde yaylaları en sık tercih edilen tatil yöresidir. Serin yaylalarının yanı sıra turistlere plaj ve kaplıca imkanları da sunmaktadır. Bunun yanı sıra şehirde birçok gezilebilecek tarihi müzede yer almaktadır. Gözde tarihi mekanlarının başında Giresun Kalesi yer almaktadır.

Zengin bir mutfağa sahip olan Giresun’da hediyelik olarak en çok kiraz ve fındık alınmaktadır. Bu nedenle bu ürünlerin hasat zamanlarında turist oranları artış göstermektedir.