İste Kanal İstanbul Açılış Tarihi

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

İstanbulun çılgın projesi olan Kanal İstambul her geçen gün insanları heycanlandırıyor Cumhurbaşkanı da her fırsatta söyledigi gibi bir an önce çalışmaları bitirin talimatlarını vermişti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Kanal İstanbul gibi devasa bir projeyi, gerçekten çılgın bir projeyi yapacağımız finansal yöntemi şu an çalışıyoruz, hangi yöntemle yapmak ülke ekonomisi anlamında en avantajlıdır, o çalışmaları da bitirme aşamasındayız. Artık onu da bitirdikten sonra inşallah onun da ihale süreçlerini başlatacağız. Kanal İstanbul’un daha fazla gecikmeye tahammülü yok, çünkü oluşturacağı bir katma değer var." dedi.

Açıklanması an meselesi olan Kanal İstanbul projesi bölgedeki arsa fiyatlarını da şimdiden etkiledi bu bölgede 3.havalimanı projesiyle zaten fiyatlar tavan yapmıştı görünen o ki fiyatlar bunlarla da sınırlı kalmayacak ve belki son yılların en tavan pirim yapan bölgesi olacak.

Arnavutköyde satılık arsa fiyatları 15 - 20 katına çıkması dikkatleri üzerine çekmiş durumda geçen sene balabanda fiyatlar 20- 30 tl civarındayken bu tarihlerde 130-150 tl civarına çıkması yapılan açıklamaların fiyatları ne kadar çok etkilediğinin kanıtıdır. Bu projenin açıklanması  İstanbul da arsa fiyatlarında patlama olması demektir. Yatırım yapacak olan şahıs veya firmaların ellerini çabuk tutması ilerki zamanda çok güzel paraların kazanmaları demektir.

Bu sıralar Kanal İstanbul sık sık gündemde olması sene sonuna kadar açıklanması ihtimalleri ortaya çıkıyor. 2017 yılında yeni bir projeyle gireceğiz tahmin ediliyor.