Küçük Bir Köy İken Yıldızı Parlayan Arnavutköy

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

İstanbul’da her geçen gün artan nüfus neticesinde devamlı yeni yerleşim merkezleri kendini göstermektedir. Bunlardan biri de henüz çok yeni ilçe olan Arnavutköy’dür. Sadece 350 haneli bir köy iken bugün son verilere göre 225 bin nüfuslu bir ilçe olmuştur.

Halen yapımı devam etmekte olan 3. Havalimanı ve 3. Köprü Arnavutköyde satılık arsa arayışında olan yatırımcılar için önemli bir yatırım merkezi haline gelmesine neden olmuştur.

Bölgede Fiyatlar 10 Kat Arttı

3. Köprü, 3. Havalimanı ve bağlantı yollarına yakın konumda yer alan 506.5 kilometrelik bir alana yayılmış olan Arnavutköy’de araziler kısa sürede çok fazla değerlenmiştir. Kanal İstanbul, havalimanı, ve iki yeni şehir gibi projeler bölgenin popüleritesini arttırmıştır. Arnavutköyde Satılık Arsa  fiyatları günlük bazda yüzde 15 oranında artmaya başlamıştır.

İmar Durumları Kontrol Edilmeli.

Bölgede bulunan Durusu, Taşoluk ve Haraççı gibi semtlerde zaten birkaç yıldır yapımı devam eden villalar bulunmaktaydı. Şimdi ise hem 3'üncü havaalanı hem de Kanal İstanbul’un bölgeye katkıları sonucu satılabilir arazinin toplamı 28 bin dönüme ulaşmış ve Yassıören köyünde bulunan arazilerin tamamı el değiştirmiştir. Yeniköy mevkiinin ortalama yüzde 70 oranındaki bir bölümü havaalanı projesi içinde yer aldığından, kalan arazilerin de bölgede imarı olmayan ve yapılaşma hakkı bulunmamasına rağmen bu arazilerin satış fiyatları önemli rakamlara ulaşmıştır. Arnavutköy satılık arsa almak isteyen yatırımcılar ilgilendiklerin arazinin durumuna ve imar durumlarına Arnavutköy belediyesinin web sitesinden ulaşabilirler.

 

Üçüncü köprü ve havalimanı ile Kanal İstanbul projelerinin civarında yer alan, yıldızı çok fazla parlayan bu bölgeleri ulaşımın olanaklarının kolaylaşmasıyla daha da değerlenmesi beklenmektedir. İstanbul’da bulunun diğer iki havaalanı örneğinde olduğu gibi özellikle otel, ofis ve alışveriş merkezi yapmak için Arnavutköyde satılık arsa arayan yatırımcıları da kendine çekeceğini düşünülmektedir.