Sahibinden Satılık Arsa Alırken Dikat Edilmesi Gerekenler

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

       Sahibinden satılık arsa alırken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. İlk öncelikle satılık arsa alırken ilk olarak bu arsanın satışı direk sahibinden mi olacağına dikkat etmeniz gerekiyor. Yani arada bir komisyoncu yada vekaleti olan birisi olursa ileride gerçek sahibiyle sorun yaşabilirsiniz. Sahibinden satılık arsa alımında ise fiyata dikkat etmeniz gerekiyor.

         Arsanın değerini siz kendiniz bilemiyorsanız bu işin içinde uzman olmuş ekspertizlere başvurabilirsiniz. Ekspertizlerin doğrultusunda giderseniz son derece iyi bir fiyata alınmış arsayı alabilirsiniz.Arsanın boyutu,imarı ve çevresi o arsanın fiyatını şekillendiren ve artıran unsurlardır. Arsayı kendi başınıza biçilen fiyatta alırsanız çok fazla zarar etme şansınız olacaktır. Bu yüzden kesinlikle bir uzman ve bu işlerin içinde olan biri tarafından arsa alımı yapınız.  

         Satılık arsa alımları güvenliği açısından önce parayı göndermeyiniz. Parayı verdiğiniz zaman anında size satışı vermesi gerekir. Satıcıların kesinlikle banka hesabıma eft&havale gibi şeyler dediğinde ilk önce onlardan satışı isteyin. Noter huzurunda gerçekleşeceği için sizin açınızdan onun açısından hiçbir şey olmaz.