Yatırım Konusunda Arsanın Yeri

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Çatalca’da satılık arsa konusu İstanbul ve çevresinde ikamet eden kişi ve kişilerin dikkatini çekmektedir, ileriye yönelik yapılması düşünülen projelerin elbette bu olayda oldukça etkisi olduğu da kabul görür bir gerçektir. Bu yüzden kısa vadede parasını katlamayı düşünen yatırımcıların uğrak yeri haline gelmiştir ancak unutulan bir konu vardır ki arsa ve arazi yatırımlarında primler asla kısa vadede olmaz, satışa çıkarılan yerler incelendiğinde yerleşim alanı ve çeşitli kurumlara olan uzaklıklarının yanı sıra proje bitiş tarihleri de önemlidir. Yani kısaca arsa yatırımlarında uzun vadede yüksek prim kuralı her zaman için geçerlidir.

Arsa Yatırımları İçin Piyasa Söylentileri Önemli

Çatalca semti ile birlikte gündeme gelen ve hatta metrekare birim satış fiyatlarının tavan yaptığı bir diğer semtte Arnavutköy’dür. Arnavutköy’de satılık arsa ilanlarında da dikkat çeken konu arazilerin konumlarından ziyade yüksek fiyatlarıdır, bu tür yerlerde arsa satın alınırken fiyatı ile birlikte ele alınması gereken başka bir konuda aslında imara açılıp açılmayacaklarıdır. Çünkü arsalarda en önemli etken imar konusudur imarlı bir arsaya sahipseniz beklentilerinizi de yüksek tutabilirsiniz, arsanızın bulunduğu konuma ve büyüklüğü göre ileride edeceği değer artacaktır. Tabi olayın birde satıcı tarafı var ki satılması düşünülen arsa veya arazi için oldukça iyi bir piyasa araştırması yapılmalıdır ki ileri de pişman olunmasın.

Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için yerlerinizi mutlaka aracı emlak danışmanı hizmeti veren kişiler tarafından satışa çıkarmalısınız. Sahibinden satılık arsa ilanları ile elbette ki istediğiniz fiyata alıcı bulabilirsiniz ancak bu bazen zaman alabilir veya size gelecekte daha fazla kazandırabilecek fiyattan aza satın alabilir. Böyle olumsuz durumlar her ne kadar alıcı için avantaj yaratsa da satıcının hakkını da çiğnemiş olur, bu yüzden aceleye getirmeden memnun kalacağınız alışverişler için mutlaka emlak danışmanı ile çalışın.