Yeni Gözde İlçe Arnavutköy

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

İstanbul’da değişim, yüksek nüfus artış hızıyla paralel olarak bir o kadar hızla devam etmektedir. Halen Yapımı devam eden 3. Havalimanı, 3. Boğaz Köprüsü, Avrasya Tüneli gibi projeler ise bulundukları semtlerdeki fiyatları uçuruyor. Henüz çiçeği burnunda bir ilçe olan Arnavutköy ise bu ilçelerin başında gelmektedir.

En Akılcı Yatırım

Arnavutköyde satılık arsa almak şu an İstanbul’da bir ev almaktan daha az maliyetli bir yatırım olarak karşımıza çıkmaktadır. Orta gelire sahip bir ailenin İstanbul’da bir ev alarak yatırım yapabilmesi için ciddi bir bütçeye sahip olmak gerekmektedir. Ama katlanmanız gereken bu maliyet karşılğında Arnavutköy’den üç adet arsa alabilmeniz de mümkündür. Bu bölgeye yapılacak yatırımların çok kısa sürede kar getireceği ve uzun vadede de büyük kazanç sağlayıcı bilindiğinden yatırımcılar tarafından çok fazla bir yığılma olmasını sağlamaktadır.

Arazi alım satımları 20 yıl daha devam edecek

Arnavutköy’ün arazi bakımından oldukça geniş bir bölgeye yayılması, arazi alış satışınında bir hayli artmasına neden olmaktadır. Arazi fiyatlarının halen makul sınırlarda olması ve bölgeye talebin çok fazla olması nedeniyle bu sektörün Arnavutköy’deki varlığı daha uzun yıllar devam edecektir. Bölgede yaklaşık olarak 20 yıl kadar daha arsa satışının devam edeceği öngörülmektedir.

Bununla birlikte bölgede bulunan hava alanına ulaşım için Büyük Şehir Belediyesinin halen devam ettirmiş olduğu çalışmalara da değinmek gerekir. Bölgenin ulaşımını kolaylaştırmayı hedefleyen Yavuz Sultan Selim Köprüsü entegrasyon çalışması, Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısı,  Taksim ile bağlantılı olan raylı sistem ve son olarak yeni Metrobüs güzergahları sayesinden her yönden bu bölgeye rahat ulaşım sağlanmasına neden olmakta ve bu da bölgenin değerlenmesine katkı sağlamaktadır

Arnavutköyde satılık arsa alacak olanların bu fırsatları göz önünde bulundurmaları faydalarına olacaktır.