Yeni Yatırımların Gözde İlçesi

Facebook da Paylaş Twitter da Paylaş

Arnavutköy bundan 30 yıl öncesinin Anavutköy’ü değil artık. Günden güne gelişen, değerine değer katan İstanbul’un cazibe merkezlerinden biri haline geldi. Artık bütün yatırımlar bu bölgeye kaymış durumda ve haliyle Arnavutköyde satılık arsa talebinde patlama yaşanmıştır.

İstanbul’un En Genç İlçelerinden Biri

Arnavutköy, 2008 yılına kadar Gaziosmanpaşa’ya bağlı 1500 nüfusa sahip bir köydü. Ancak 6 Mart 2008 yılında kabul edilen 5747 sayılı kanunla Büyükşehir Belediyesi sınırlarında ilçe kurulmasına karar verilerek, Arnavutköy köy olmaktan çıkarılarak ilçe statüsüne kavuşturulmuştur. Arnavutköy’ün ilçe olmasıyla birlikte bölgedeki nüfus da hızla artarak 230 bini geçmiştir. Bu

3. Havalimanı Bölgeyi Uçuracak!

İstanbul’daki iki büyük havalimanı ihtiyaca karşılık vermekte zorlanmaya başlayınca şehre yeni bir havalimanı yapılmasına karar verildi. Yeni havalimanı için en uygun bölgenin Arnavutköy ilçesinin olacağı belirlendi ve çalışmalara başlandı. Yapımı hızla devam eden havalimanının bölgedeki yatırımları da hızlandırması beklenmektedir.

Havalimanı inşaatı ile Arnavutköy satılık arsa fiyatları da artış göstermiş durumda. Şu anda arsa fiyatlarının hala makul olduğu görülse de bölgedeki fiyatların çok kısa sürede çok daha artacağı belirtilmektedir. Bu nedenle yatırımcıların elini çabuk tutmaları gerekmektedir.

Konut İhtiyacı Artacak

Yeni yapılan yatırımlarla bölgenin nüfusunun daha da artacağı beklenmektedir. Bu da bölgedeki insanların barınma ihtiyacından dolayı daha fazla konut inşa edilmesini zorunlu kılacaktır. Bölgede şu anda konut inşaatları büyük bir ivme kazanmış durumda. Konut inşaatlarının yapıldığı bölgelerde gerçekleştirilecek arsa yatırımları da yatırımcısına çok kısa bir sürede büyük kazançlar elde etme fırsatı sağlayacaktır. Kat karşılığı arsasını satan yatırımcılar bu sayede büyük karlar elde edecekler. Yatırımcılar Arnavutköyde ucuz satılık arsa yatırımı yapmaları durumunda risksiz bir yatırım yapmış olmanın keyfini sürecektir.